" " Domovská Stránka - EuroLSJ EuroLSJ

Zpět na výběr jazyka - https://www.EuroLSJ.eu

Projekt EuroLSJ informuje o všech jazycích Evropy ve stejnou dobu pouze s jediným normálním slovníkem

Vítejte v EuroLSJ!

EuroLSJ (prohlásil "Euro L. S. J.") je iniciativa zaměřená na to, aby se Evropané obeznámili se svými jazyky.

Naštěstí je to jednodušší, než by mohl původně navrhnout velký počet národních slovníků. Díky společné kulturní historii tvoří evropské jazyky velkou síť.

Přirozená síť jazyků Evropy

Jazyky (v grafice modré koule) jsou navzájem spojeny nejen v mnoha případech příbuzností (černé čáry s červenými kruhy), ale také jazykovými stopami invazí, trendů a panství, které ovlivnily Evropu od roku 2000 let (šedé čáry se šipkami).

Eurolingvistický pohled na jazykovou krajinu dneška

Zatímco klasický jazykový popis, který známe z národních slovníků, považuje každý evropský jazyk (L1, L2, ... Ln) za sebe a dokumentuje jeho prvky (E1, E2, ... En), eurolingvistický pohled se zaměřuje na společné rysy mezi nimi . Skutečnost je tedy pozorována z perspektivy (kamera 2), která se otáčí ve smyslu 90 stupňů vzhledem k předchozí perspektivě (kamera 1) (žlutá šipka). To, co lze vidět z eurolingvistické perspektivy, je v kontextu projektu EuroLSJ přivedeno ke společnému jmenovateli, ve kterém jsou jednotlivé varianty optimálně rozpoznatelné (L).

Slovník evropského jazyka

Závěr ze všech podobností v pravopisu, slovní zásobě a gramatice je: Všichni (také) mluvíme společným evropským jazykem jako mateřským jazykem; pokud je to tak, je možné popsat všechny jazyky Evropy najednou. Pro jazykovou realitu Evropy má nejen aspekt rozmanitosti, ale také aspekt jednoty. Jednota zpřístupňuje rozmanitost všem, aniž by museli být jazykovým géniem. Další informace naleznete v části „Slovník“.

kromě toho ...

Je evropský jazyk něco jako esperanto? A proč není jeho význam omezen rozšířením angličtiny? Nejčastější a důležité otázky, které byly položeny ohledně projektu EuroLSJ, jsou zodpovězeny v části „Otázky“.

S pozdravem Erhard Steller

přeloženo pomocí Google. Poslední aktualizace: 31.10.2023impressum | ochrana údajů

(c) EuroLSJ 2020